Dla klienta indywidualnego

Dlaczego warto wynająć kontener magazynowy jako KLIENT INDYWIDUALNY?

Choć pozornie kontenery magazynowe są przeznaczone dla osób i firm, które chcą przechowywać duże ilości towarów, które podlegają przyszłemu zużyciu lub sprzedaży, to niewiele osób wie, że takie kontenery mogą być wynajmowane również przez klientów indywidualnych. Po co? Co można w nich przechowywać? Kiedy wynajęcie magazynu kontenerowego będzie dobrym pomysłem? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania związane z najmem kontenerów magazynowych przez prywatnych użytkowników.

 

 • Czym jest kontener magazynowy?
 • Czy klienci indywidualni również mogą wynająć kontener magazynowy? 
 • W jakich okolicznościach kontenery magazynowe sprawdzają się u klientów prywatnych?
 • Dlaczego warto wynająć taki kontener?
 • Gdzie oraz na jak długo można wynająć kontener magazynowy?
 • Jakie są koszty wynajęcia kontenerów magazynowych w przypadku klientów indywidualnych?

Na Zachodzie kontenery magazynowe stanowią ważny element rynku magazynowego. Tam też dużo popularniejszy jest najem takich kontenerów przez prywatnych klientów. W Polsce również są one szeroko wykorzystywane głównie w transporcie morskim oraz drogowym, a także przez firmy m.in. budowlane, a niewiele osób wie, że mogą być one także wykorzystywane do celów prywatnych. 

Czym jest kontener magazynowy?

Kontener magazynowy w najprostszym ujęciu jest mobilną konstrukcją, służąca do przechowywania i transportu mienia. To stalowe kontenery o różnych wielkościach – od małych 2 m2 do 12 m2 –  które chronią przede wszystkim przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, ale także przed zniszczeniem i kradzieżą. Stanowią one uniwersalne powierzchnie już nie tylko magazynowe, ale często też biurowe, zwłaszcza w miejscach tymczasowego pobytu m.in. na placach budowy.

Z racji swojej dużej elastyczności i uniwersalności łatwo jest je zaadoptować. Jednak zdecydowanie najczęściej kontenery magazynowe pełnią funkcję – zgodnie ze swoją nazwą – magazynową, przechowalniczą. 

W użytku prywatnym świetnie sprawdzą się do przechowywania rzeczy lub dalekiej przeprowadzki. Mogą stanowić dodatkowe przydomowe pomieszczenie pełniące funkcję garażu, strychu lub piwnicy, czy nawet dodatkowego pomieszczenia mieszkalnego lub gospodarczego. Magazyn kontenerowy może też być idealnym rozwiązaniem w sytuacji konieczności tymczasowego przeniesienia miejsca zamieszkania np. na czas remontu.

[EcoRentalbox] zajmuje się najmem kontenerów. Boxy te stanowią wyłącznie nieruchome powierzchnie do wynajęcia magazynowego. Kontenery te mogą pełnić funkcję sezonowej przechowalni, magazynu. 

Czy klienci indywidualni mogą wynająć kontener magazynowy?

Jak najbardziej istnieje możliwość wynajęcia kontenera magazynowego przez osoby prywatne. Aby wynająć taki kontener konieczne jest spełnienie zaledwie jednego warunku:

 • Konieczność posiadania dokumentu tożsamości – dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu.
 • W przypadku firm konieczne są dane firmy oraz upoważnienie do reprezentowania firmy.

Tak uproszczony proces formalny pozwala niemalże „od ręki” na wynajęcie kontenera magazynowego i korzystania z jego powierzchni bez długich okresów oczekiwań na zgodę, potwierdzenie i akceptację najmu. Co więcej, warto podkreślić, że są to tzw. Self Storage – magazyny samoobsługowe, które w bardzo prosty sposób można w pełni samodzielnie obsługiwać i zabezpieczać. Cały proces wynajęcia kontenera samoobsługowego można zamknąć w ciągu zaledwie godziny – od momentu podjęcia działań do momentu otrzymania dostępu do magazynu. 

W jakich okolicznościach kontenery magazynowe sprawdzają się u klientów indywidualnych?

Momentów, które wymagają szybkiej organizacji nowej przestrzeni do przechowywania w ciągu życia każdego z nas, jest bardzo wiele. Wśród najpopularniejszych jest remont, nagła konieczność wyprowadzki z dotychczas zajmowanego lokum, przeprowadzka, konieczność posiadania dodatkowej i bezpiecznej powierzchni do przechowywania rzeczy  – np. mebli, łódek/motorówek, jednośladów, sprzętu AGD/RTV czy kartonów z przedmiotami codziennego użytku. 

Często wśród użytkowników prywatnych decydujących się na wynajęcia takiego magazynu są osoby, które w krótkim czasie zyskały wiele przedmiotów do przechowania – na przykład po osobie zmarłej lub własnych po konieczności wyprowadzki z powodu rozwodu, oczekiwania na oddanie do użytku nowego mieszkania, przeprowadzki lub remontu. Zalanie mieszkania lub pożar mogą wymusić na właścicielu konieczność przechowania „uratowanego” majątku w tymczasowej powierzchni zastępczej, do czasu doprowadzenia lokum do stanu używalności. W takich sytuacjach kontenery magazynowe świetnie się odnajdują. 

Magazyny kontenerowe świetnie sprawdzą się podczas dłuższego wyjazdu, gdy wynajmuje się swoje mieszkanie, dom, a jednocześnie chce zachować się część przedmiotów, których nie da się ze sobą zabrać – na przykład meble, ubrania, pamiątki. Boxy też często wynajmuje się sezonowo do przechowywania sprzętu sportowego – rowerów, motocykli, łódek, motorówek, quadów itp. 

Najemca ma pewność, że jego zasoby są w pełni bezpieczne, monitorowane 24/7, chronione przed czynnikami zewnętrznymi czy kradzieżą. Mienie pozostaje w zamkniętej, prywatnej powierzchni z gwarancją zachowania poufności – jak we własnej przestrzeni. 

Magazyny kontenerowe to także doskonały wybór dla osób, które chcą rozpocząć działalność handlową i poszukują przestrzeni do magazynowania towaru. Coraz popularniejszą formą dochodu pasywnego są właśnie sprzedaże towarów sprowadzanych zza granicy czy książki, które zajmują dużo miejsca. Magazyn kontenerowy to idealne miejsce do składowania takiego asortymentu, jest on w pełni bezpieczny, odizolowany od czynników zewnętrznych, które mogą doprowadzić do utraty wartości czy zniszczenia. 

Dlaczego warto wynająć box magazynowy?

Jeśli poszukujemy idealnego i w pełni bezpiecznego miejsca do przechowywania, to właśnie taki kontener magazynowy będzie najlepszym wyborem. Dlaczego?

 • Powierzchnia dostosowana do potrzeb – z racji, że kontenery są dostępne w różnych wymiarach, łatwo dostosować wielkość wynajmowanej powierzchni do rzeczywistych potrzeb. Dzięki temu nie płaci się za niewykorzystywaną powierzchnię. 
 • Atmosfera prywatności – można uniknąć spojrzeń zazdrosnych sąsiadów lub wścibskich współlokatorów, bez obaw i w pełni bezpiecznie można w kontenerach przechowywać nawet wartościowe przedmioty, bo są one nieustannie monitorowane, a ponadto wstęp na teren mają wyłącznie osoby wynajmujące kontener.
 • Budżetowa opcja – wynajęcie powierzchni kontenerowej jest bardziej efektowną kosztowo opcją zyskania przestrzeni do magazynowania/przechowywania rzeczy niż powierzchnie w lokalach.  Magazyny samoobsługowe są obecnie jedną z najtańszych dostępnych opcji magazynowych dostępnych na polskim rynku. 
 • Ochrona mienia – kontenery magazynowe są w pełni monitorowane, dzięki czemu najemca może być pewien, że jego mienie jest w pełni bezpieczne i nie trafi w niepowołane ręce czy też ulegnie zniszczeniu we wspólnej powierzchni magazynowej, do której mogą mieć dostęp postronne osoby lub sprzęty – np. wózek widłowy.
 • Prosty i szybki najem – wynajęcie magazynu jest szybkie i bardzo uproszczone. W przypadku klientów indywidualnych wystarczy dowód tożsamości lub prawo jazdy, by móc korzystać z powierzchni kontenerowej do własnych celów. 
 • Elastyczność – czas najmu można w pełni dostosować do własnych potrzeb – może być to krótkoterminowy najem od jednego miesiąc czy nawet do roku lub dłużej. Co więcej, klienci decydujący się na najem boxa na okres dłuży niż kwartał mogą liczyć na zniżkę. Podobnie wygląda kwestii wynajmowanych powierzchni – kontenery dostępne do najmu są w różnych wielkościach od 3 m2 do nawet 12 m2, więc wielkość można wybrać w zależności od realnych potrzeb. 

Gdzie oraz na jak długo można wynająć kontener magazynowy?

Magazyny samoobsługowe, które oferuje EcoRentalbox znajdują się w Bielsku-Białej oraz Rybniku. Już niebawem planujemy rozszerzyć naszą działalność o kolejne miejscowości.

Czas najmu magazynu kontenerowego na terenie EcoRentalbox jest ustalany indywidualnie. Maksymalny okres umowy wynajęcia powierzchni magazynowej w EcoRentalbox wynosi 12 miesięcy – oczywiście z możliwością przedłużenia. 

Magazyny kontenerowe świetnie sprawdzają się na przykład do sezonowego przechowywania sprzętu – motocykli, łódek, motorówek, kajaków i innych. Najem sezonowy jest bardzo popularny wśród klientów niefirmowych.

Jakie są koszty wynajęcia kontenerów magazynowych w przypadku klientów indywidualnych?

Ceny najmu kontenerów są uzależnione od wielkości boxu, ale również od okresu użytkowania. Najmniejszy z dostępnych magazynów o powierzchni 2 m2 można wynająć już od 125 zł netto za miesiąc.

Większe kontenery są dostępne w wyższych cenach – na przykład za box o powierzchni 6 m2 trzeba zapłacić 299 zł netto miesięcznie przy długoterminowym najmie, a magazyn 9 m2 jest już dostępny od 349 zł netto. Największe z dostępnych do najmu kontenery o wielkości 12 m2 są dostępne w cenie od 399 zł netto.

Zadzwoń i zarezerwuj już dzisiaj!
50 990 77 77
lub napisz: kontakt@ecorentalbox.pl
idź do góry