Dla klienta biznesowego

Dlaczego warto wynająć powierzchnię magazynową jako KLIENT BIZNESOWY?

Kontenery magazynowe to obecnie jedna z najtańszych opcji magazynowania towarów dostępnych na rynku. Świetne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które nie dysponują wystarczającymi powierzchniami magazynowymi, a potrzebują bezpiecznego miejsca do przechowywania. Boxy idealnie sprawdzą się do archiwizacji dokumentów, ulokowania sprzętów, mebli, materiałów i surowców. Jaki jest koszt wynajęcia takiego kontenera? Dlaczego warto zdecydować się na taką formę magazynowania. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania związane z najmem kontenerów magazynowych przez klientów biznesowych – firmy.

 

  • Czym jest kontener magazynowy? 
  • W jakich okolicznościach warto rozważyć wynajęcie takiej powierzchni magazynowej? 
  • Jakie korzyści płyną z najmu boxa magazynowego?
  • Gdzie oraz na jak długo można wynająć kontener magazynowy?
  • Jakie są koszty wynajęcia kontenerów magazynowych w przypadku klientów biznesowych? 

Kontenery magazynowe są bardzo istotnym elementem rynku magazynowego – zwłaszcza w przypadku małych i średnich firm. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że stanowią one wygodną przestrzeń do przechowywania w bezpiecznych warunkach określonych towarów w przystępnych cenach. Na rynku dostrzegamy również coraz większe zainteresowanie boxami magazynowymi w związku z ograniczaniem przestrzeni biurowych przez firmy od czasu pojawienia się pandemii COVID-19. 

Czym jest kontener magazynowy?

Kontenery magazynowe, czyli magazyny samoobsługowe (self storage), to mobilne stalowe konstrukcje wykorzystywane najczęściej w transporcie towarów. Stanowią doskonałe i stabilne zabezpieczenie rzeczy przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, zniszczeniem lub kradzieżą. Wśród kontenerów magazynowych dostępne są nawet małe pomieszczenia o powierzchni 2 m2 oraz 3 m2, ale także większe – 6 m2, 9m2 oraz 12 m2. Coraz częściej takie kontenery pełnią funkcję uniwersalnych powierzchni biurowych.

W Polsce najczęściej tego typu kontenery służą transportowi towarów, ale też popularność zyskuje zaadaptowanie ich pod powierzchnie przechowalnicze, magazynowe. Na Zachodzie takie rozwiązania są powszechne zarówno w przypadku firm, jak również użytkowników prywatnych. O tym dlaczego warto wynająć taki kontener na własne potrzeby, możesz przeczytać. 

EcoRentalbox to firma zajmująca się najmem magazynów samoobsługowych. Udostępnione boxy stanowią wyłącznie nieruchome powierzchnie do wynajęcia magazynowego. Kontenery te mogą pełnić funkcję przechowalni lub magazynu.

W jakich okolicznościach warto rozważyć wynajęcie takiej powierzchni magazynowej? 

Powodów, dla których poszukujemy tymczasowej przestrzeni magazynowej w cyklu życia każdej firmy, jest bardzo dużo. W przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych magazynowane mogą być surowce, maszyny, narzędzia, natomiast w przypadku firm handlowych mogą być potrzebne przestrzenie do przechowywania towaru, który stopniowo jest wyprzedawany. Niezależnie od charakteru przedsiębiorstwa i branży, w której działa, z czasem pojawia się potrzeba przechowywania coraz większej liczby dokumentów, narzędzi lub maszyn, a nawet typowo gospodarczych elementów, na które może nie być miejsca w siedzibie firmy. 

Bardzo często przedsiębiorstwa decydują się na wynajęcia magazynu samoobsługowego, by przechowywać w nim opony do floty pojazdów lub maszyny, które na przykład ze względu na swoją sezonowość – chwilowo nie są w użytkowaniu lub oczekują na serwis. 

Okolicznościami, w których kontenery magazynowe są doskonałym rozwiązaniem, są też okazje cenowe/wyprzedaże asortymentu w hurtowniach lub u producentów. Wiele firm decyduje się skorzystać z promocji i zakupuje większą niż standardowo ilość określonego produktu/surowca, wówczas może wystąpić problem w ulokowaniem towaru. Kontenery magazynowe można elastycznie dobrać do własnych potrzeb i na określony czas wykupić powierzchnię, w której zapasy będą bezpieczne.

Remont biura albo przeprowadzka też niejednokrotnie mogą wymagać tymczasowego przeniesienia mebli, akcesoriów, ale również dokumentów. Warto zadbać o bezpieczeństwo tych rzeczy, by nie wpadły w niepowołane ręce. Boxy magazynowe mogą okazać się tutaj idealnym rozwiązaniem. 

Niestety ze względu na trudną sytuację finansową wielu przedsiębiorców zmuszonych jest ogłosić upadłość, zamknąć działalność, zrezygnować z najmu biura lub magazynu. Wówczas dużym problemem może okazać się pozostały majątek firmy w postaci mebli, sprzętów takich jak ekspresy do kawy, zmywarki, kserokopiarki, drukarki, komputery stacjonarne, czy sterty dokumentów lub pozostałe surowce/towary. W takich sytuacjach budżetowym rozwiązaniem problemu z przechowywaniem tych rzeczy są kontenery magazynowe. W czasie pandemii COVID-19, gdy wiele firm w Polsce wprowadziło możliwość pracy zdalnej, okazało się, że można ograniczyć powierzchnię biurową, trend ten utrzymuje się, więc znaczna część działalności zdecydowała się na zmianę siedzib na mniejsze, tym samym tracąc przestrzeń na meble lub duże elementy, które miały swoje miejsce w poprzedniej siedzibie. Rozwiązaniem także w takiej sytuacji mogą być boxy magazynowe. 

Jakie korzyści płyną z najmu boxa magazynowego?

Niekwestionowaną korzyścią płynącą z wynajęcia kontenera magazynowego jest rozwiązanie problemu braku przestrzeni do przechowywania lub magazynowania określonego majątku firmy. Dzięki temu siedziba przedsiębiorstwa nie jest schowkiem, w którym należy upchnąć wszystko, kosztem komfortu funkcjonowania pracowników. Dzięki boxom magazynowym firma zyskuje bezpieczną przestrzeń dostosowaną do własnych potrzeb, by przechowywać te rzeczy, które w danym momencie są zbędne w siedzibie. 

Właściwe zabezpieczenie mienia/dokumentów – to kolejny profit płynący z wynajęcia kontenera magazynowego. EcoRentalbox oferuje swoim klientom monitorowane boxy, na chronionym placu, na który wstęp mają jedynie wynajmujący, więc można mieć pewność, że przechowywane majątki w kontenerach są w pełni bezpieczne. Solidne antywłamaniowe drzwi chronią przed ewentualną kradzieżą. Też zdecydowaną przewagą boxów jest ich indywidualność – tj. każdy wynajmujący otrzymuje osobistą przestrzeń, do której dostęp ma tylko on, nie ma możliwości, że w wynajmowany kontenerze pojawią się osoby postronne. 

Kolejną przewagą jest efektywność kosztowa wobec tradycyjnych powierzchni magazynowych. Według danych z rynku magazyny samoobsługowe stanowią najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie dostępne w Polsce. Wynajęcie magazynu, hali może okazać się wielokrotnie droższe, a też mniej bezpieczne czy mniej dostosowane do potrzeb. 

Też właśnie możliwość dostosowania wynajmowanej powierzchni do rzeczywistych potrzeb jest niekwestionowaną zaletą boxów. Kontenery są dostępne w kilku wariantach – od 2 m2, do 12 m2, dzięki temu dużo lepiej dostosować przestrzeń, która będzie realnie odpowiadała na zapotrzebowanie. W przypadku tradycyjnych magazynów niejednokrotnie płacimy za nadmiarową przestrzeń, której realnie nie użytkujemy. 

Klienci bardzo otwarcie przyznają, że ogromnym plusem kontenerów magazynowych jest wygoda i samoobsługa. W każdej chwili do wynajmowanego boxa można się dostać, więc nawet bardzo późne lub bardzo wczesne pory nie stanowią żadnego problemu. W EcoRentalbox zadbaliśmy również, by do każdego kontenera był dobry dojazd, co znacznie ułatwia ewentualne załadowanie lub rozładowanie towaru.

Gdzie oraz na jak długo można wynająć kontener magazynowy?

Magazyny samoobsługowe, które oferuje EcoRentalbox na wynajem, zlokalizowane są w Bielsku-Białej oraz Rybniku. Już niebawem planujemy poszerzyć naszą działalność o kolejne miejscowości.

Czas najmu jest ustalany indywidualnie, jednak to, co warto podkreślić, to fakt, że w EcoRentalbox bardzo zależy nam na zadowoleniu naszych klientów, więc jesteśmy elastyczni i otwarci zarówno na najem krótkoterminowy, jak i długoterminowy – w zależności od potrzeb.

Jakie są koszty wynajęcia kontenerów magazynowych w przypadku klientów biznesowych?
Głównym kryterium mającym wpływ na cenę kontenerów magazynowych jest ich wielkość.

Głównym kryterium mającym wpływ na cenę kontenerów magazynowych jest ich wielkość. Najmniejsze kontenery o powierzchni 2 m2 dostępne są już w cenie od 125 zł netto za miesiąc użytkowania. W przypadku większych kontenerów ceny rosną – za powierzchnię 6 m2 do 299 zł netto za miesiąc, przy 9 m2 – 349 zł netto, a największe z dostępnych kontenerów o powierzchni 12 m2 są dostępne od 399 zł netto.  

Co ważne, płatność jest miesięczna, więc nie jest to jednorazowe duże obciążenie dla budżetu firmy, a rozłożona w czasie inwestycja w bezpieczną przestrzeń dla własnych zasobów.  

Zadzwoń i zarezerwuj już dzisiaj!
50 990 77 77
lub napisz: kontakt@ecorentalbox.pl
idź do góry